HOME
PORTFOLIA / TECZKI
BIAŁO-CZERWONA / WHITE-RED
PROTEST TWÓRCÓW
BANK KALENDARZY
BANK WYSTAW
TWÓRCY I PRAWO
O NAS
KONTAKT
aktualizacja: 1.09.2018
  BANK WYSTAW  
DLAAUTORÓW
INSTRUKCJA
 
INSTRUKCJA - PRZYGOTOWANIE PRAC

PRZYGOTANIE PRAC DO PUBLIKACJI W BANKU
MOŻECIE POKAZAĆ do 9 prac. Minimum 3, oraz - 6 lub 9, czyli w liniach po 3. Innych kombinacji system NIE BĘDZIE WYŚWIETLAŁ!
OTO PARAMETRY PLIKÓW

JPG / 72 dpi / rgb lub GIF
/ UWAGA: nie będą wyświetlane JPGi CMYKowe !/

ROZMIAR OBRAZKA -dłuższy bok ilustracji:
200 pks wglądówka
600 pks powiększenie

JAK PRZYGOTOWAĆ ILUSTRACJE ?
Ważne będzie, aby pliki nie ważyły zbyt dużo.
Przy formacie pełnego kwadratu 600x600 pks nie powinny być większe niż ok. 70 kB; Jak to osiągnąć? Program PHOTOSHOP ze ścieżką PLIK > ZAPISZ DLA WEBA to świetne narzędzie.
JAK POSTĘPOWAĆ? Zdjęcie otwórz i zmień jego wielkość dłuższgo boku na 600 pks. W jakim by nie było formacie /rodzaju zapisu/ i jakiej rozdzielczości użyj w tym momencie własnie PLIK > ZAPISZ DLA WEBA. Ustaw - JPG / jakość - ŚREDNIA i obrazek nominalny /600pks/ jest gotowy. Następnie robiąc z nich wglądówki /200 pks, takimi samymi krokami/ - wybierz jakość WYSOKĄ. Uzyskasz wagę ilustracji rzędu 6 - 15 kb.

Zobacz uniwersalną instrukcję dla każdego, czyli również zupełnie początkującego. Działa - sprawdź: [INSTRUKCJA]

Innym narzędziem bardzo popularnym na całym świecie jest program IRFANVIEW - bezpłatnie z http://www.irfanview.com. Po otwarciu nominalnego pliku wybierz IMAGE> Resize/Resample i z proponowanych filtrów wybierz np. MITCHEL FILTER. Sprawdź też inne filtry porównując wyniki - zawsze jednak w wielkości nominalnej, jaka będzie użyta w Twojej teczce.
Wglądówki wykonuj zmniejszając ich wielkość z opracowanego obrazka nominalnego

INNY SZYBKI SPOSÓB na zmianę formatu obrazka dla użytkowników WINDOWS XP to zamarkowanie wysłania obrazków mailem. Jak? Zaznaczasz właściwe obrazki, jeden lub grupę, klikasz prawym klawiszem myszy w zaznaczenie, następnie WYŚLIJ DO > adresat poczty. Teraz tylko przepisz lub przenieś z pola załącznika poczty obrazki... i już. Zmniejszone, lekkie, gotowe.

UWAGA: EKSPOZYCJE Z ZAŁĄCZONYMI W MIEJSCE WGLĄDÓWEK ILUSTRACJAMI NOMINALNYMI BĘDĄ USUWANE!
OD WAGI ILUSTRACJI MOŻE RÓWNIEŻ ZALEŻEĆ, CZY UDA CI SIĘ WPROWADZIĆ TWOJĄ WYSTAWĘ DO BANKU!! SERWER ODRZUCI ZAPIS TRWAJĄCY POWYŻEJ 3O SEKUND! To standardowy limit, niezależny od nas. Może się więc również okazać, że trudne będzie zapisanie wystawy ze zbyt wolnego łącza... Jedyna rada - zapisuj wystawę z odpowiednio przygotowanymi obrazkami.
SUGERUJEMY aby wcześniej przygotować zawartość opisów tekstowych /w formacie txt/ i budując ofertę wklejać teksty w odpowiednie pozycje.
Zostało przewidziane odpowiednio dużo miejsca w formularzu na teksty, np. w O AUTORZE 2000 znaków.
KOMENTARZ DODATKOWY to miejsce za informacje, które nie są zawarte we wcześniejszych pozycjach. Np. info o katalogu, o szukaniu sponsora na kontynuowanie projektu, o możliwości sprzedaży prac, itp. Również informacja co zawiera PLIK.
PLIK to uzupełnienie o informacje, jakie uznasz za istotne. Warunek techniczny: tylko w formatach pdf / txt, max. 200 Kb
UWAGA na limit wagi PLIKU!
Jeśli pokazujesz 9 prac nawet dobrze "odważonych" nie ryzykuj górnego pułapu i np. zamiast PDFa zapisz PLIK w formacie txt.
.......................................................
Jeśli masz problemy techniczne - lub opublikowana ekspozycja ma błędy - wyślij maila

Wyślji INFO o BANKU innym autorom i galeriom DO GÓRY
 
DLAGALERII
HOME   PORTFOLIA   BIAŁO-CZERWONA/ White-Red   PROTEST TWÓRCÓW   TWÓRCY I PRAWO   KONTAKT  
copyright 2003-2018 - ® Janusz Kobyliński