HOME
PORTFOLIA / TECZKI
BIAŁO-CZERWONA / WHITE-RED
PROTEST TWÓRCÓW
BANK KALENDARZY
BANK WYSTAW
TWÓRCY I PRAWO
O NAS
KONTAKT
aktualizacja: 18.07.2021

O NAS
LUDZIE    kontakt    współpracapomoc

Janusz KOBYLIŃSKI

Animator idei portalu i jego twórca (2003). Wcześniej współautor i współwydawca 5-ciu edycji rocznika "Biało-Czerwona - Księga Twórców Polskiej Reklamy".
W drugiej połowie lat 90. Prezes Zarządu Głównego i Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Współtwórca Tabel Minimalnych Wynagrodzeń Autorskich za wykorzystanie fotografii i negocjator ZPAF w procesie ich zatwierdzania. Autor koncepcji Studium Fotografii ZPAF, powołał Klub Fotografów Reklamowych.
Założyciel, aktualnie wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA. Założyciel i członek władz stowarzyszenia KREATYWNA POLSKA.
Autor idei i nazwy POROZUMIENIA ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE, miał istotny udział w zakończonych sukcesami dwóch PROTESTACH TWÓRCÓW (czyli w walce PŁK o utrzymanie 50% kosztów uzyskania przychodu), realizowanych na bialo-czerwona.pl. Twórca koncepcji i koordynator pierwszej tego typu w Polsce - 2005 rok - INTERNETOWEJ SZKOŁY FOTOGRAFII. W latach 2007-2010 wykładowca Pracowni Dokumentu i Reportażu w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania.

Grażyna ZDEBIAK

Współautor wydawnictwa "Biało-Czerwona". Przez lata dyrektor Biura Prawa Autorskiego ZPAF, jedynej w Polsce organizacji uprawnionej do zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w zakresie fotografii. Doradca i negocjator w procesie legislacji Tabel Minimalnych Wynagrodzeń oraz w wielu sprawach naruszeń autorskich praw majątkowych. Redaktor wydawnictw o sztuce, fotoedytor, organizator i realizator wielu wystaw oraz konkursów fotografii.

CHCEMY SKUTECZNIE SŁUŻYĆ wszelkiej maści twórcom w nowych realiach. Nie tylko w znalezieniu klienta i bezpiecznej umowie. Dział TWÓRCY I PRAWO może być przydatny każdemu z Was.

NIEZALEŻNOŚĆ TO BEZCENNA BAZA
do podejmowania działań najtrudniejszych, tych w obronie bytu twórcy oraz przetrwania i suwerenności naszej kultury.

Akcje bialo-czerwonej
TWÓRCY KONTRA KOŁODKO
powołująca POROZUMIENIE ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
oraz jej druga edycja
TWÓRCY KONTRA GILOWSKA są na to dowodem.

HOME   PORTFOLIA   BIAŁO-CZERWONA/ White-Red   PROTEST TWÓRCÓW   TWÓRCY I PRAWO   KONTAKT  
copyright 2003-2021 - ® Janusz Kobyliński